This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Dirt Rally sai PSVR-tuen
Codemasters lupaili aiemmin, että se aikoisi julkaista maksullisen DLC:n muodossa Playstation VR -yhteensopivuuden paljon kehuja keränneelle ja varsin loistavalle Dirt Rallylle.
Nyt tuo DLC-päivitys on ilmaantunut viimeinkin PSN Storeen ja siitä köyhtyy yhteensä vajaat kolmetoista euroa. Jos taas hankkii PSN Storesta koko bundlen VR-päivityksineen ja peleineen se tietää yhteensä viidenkymmenen euron summaa.
Päivityksen mukana tulee myös optimointi PS4 Pro -konsolille, sekä kokonaan uusi Co-driver pelimoodi. Uudessa pelimoodissa “kakkospelaaja” voi hieman muovikitarapelien tyyliin painella oikea-aikaisesti ohjaimen nappuloita ja sillä tavalla antaa PSVR-laseilla pelaavalle kuskille nuotteja.
Alla PSVR-traileri: